BROUŠENÍ A VZOROVÁNÍ BROUŠENÉHO SKLA

Tato technika má původ v broušení drahých kamenů. V 17. století byl nedostatek horského křišťálu nahrazen křišťálovým draselno-vápenatým sklem, což byl počátek techniky broušení skla, která má dnes v ruční výrobě důležité postavení.
 

Broušením se účinně uplatňují vlastnosti křišťálového skla: lesk, průzračnost a vnější i vnitřní reflex. Použitím křišťálového skla, zpracovaného broušením, vznikají výrobky velké působivosti, které získaly oblibu v celém světě a založily slávu "českého skla".
 

Tato technika nenabízí pouze dekorování povrchu skla, ale umožňuje volně pracovat s celým tvarem, směřuje k hledání rovnováhy mezi tvarem a dekorem, a tím se může podílet i na současném moderním designu. Svou pozornost proto soustředíme na navrhování a realizace, hledání nových možností, na kombinace různých technik.
 

V našem oddělení se studenti učí rozvíjet řemeslo, učí se pochopit současný design a jeho možnosti, připravují se k osobitému výtvarnému vyjadřování. Nejlepší z nich mají příležitost ve studiu pokračovat na vysoké škole.

Oddělení vede : Břetislav Novák
Vedoucí ateliéru : MgA. Anna Polanská

 

Více na http://www.supss.cz

 

    

             

 

                                 Creative Artist 3D grafika a 3D animace                                                                                                                           autor: (c) jiřík,Jiří Jansa. Kontakt. ICQ:227-526-755